Erkekler Ağlamaz
FilmPolisiye / Dram / Duygusal
Boys Don't Cry posteri
Üye olsaydınız bu filmi özel listenize kaydedebilir, oy verebilir, yorum yazabilir ve harici bağlantıları görebilirdiniz. Buraya tıklayarak üye olun.
Puanlama
7G Puanı :
  • Currently 7.00/10
7.0/10 (1 oy)
IMDb : 7.6/10    RT : 8.9/10   

Diğer Adı :
A fiúk nem sírnak
Süre :
118 dakika
Ülke :
ABD
Dil :
İngilizce
Ödüller :
Oscar ödülü aldı
Görüntü :
Renkli
Sınıflandırma :
R
Ses Sistemi :
Dolby Digital
Yapımcı Firma :
Fox Searchlight Pictures, The Independent Film Channel Productions, Killer Films

Nebraska, Falls City`ye yeni gelen Brandon Teena, buradaki insanlar tarafından oldukça sevilir. Kadınlar ona bayılmaktadırlar. Onunla tanışan herkes, bu karizmatik yabancının saflığına tutulmaktadır. Ancak Falls City halkının bu yakın arkadaşının gizlediği bir sır vardır: O aslında insanların sandıkları kişi değildir.

Buradan 75 mil uzakta Lincoln`deyken Brandon Teena kendisini hayatı boyunca rahatsız etmiş olan bir bunalımla yaşamıştır. Pek çok genç gibi hatalar yapar fakat bu hatalar kendisine çok pahalıya paltlar. İstemeden yeni sevgilisi Lana ve onun pervasız arkadaşı John arasındaki sınırı aşınca, Brandon`un gizlediği sır bir vahşetle ortaya çıkar.

Kısa yaşamı boyunca Brandon Teena, ateşli bir aşık, toplum içinde sıkışmış kalmış bir yabancı, dışlanmış bir hayalperest, gözüpek bir hırsız ve vahşice işlenmiş bir suçun kurbanı olmuş trajik bir suçludur.

Not: Aşağıdaki yazı filmin gidişatı ile ilgili önemli bilgiler içermektedir. Filmi izlememişseniz dikkatli olun !!

1993 yılının sonlarına doğru, Nebraskanın güneydoğusundaki Falls City`de bir çiftlik evinde vahşice cinayetler işlenir. İlk başta açıklanması mümkün olmayan acımasız bir cinayet gibi gözüken olay, katillerin ve kurbanın gerçek hikayesinin ortaya çıkmasıyla hiç beklenilmeyen bir şekil alır. Ölenlerden birisi kasabaya kısa bir süre önce gelen fakat kısa süre içinde herkesin (özellikle bayanların) ilgisini kazanan Brandon Teena isimli bir gence aittir. Bu genç kimdir ve böyle bir cinayeti kışkırtacak ne yapmış olabilir.

Ortaya çıkar ki Brandon kendisinin ve etrafındaki insanların olmasını istediği kişi değildir. Kasaba ahalisi, bulunduğu kısa süre içinde bir çok genç kızın kalbini çalmış olan gözüpek delikanlı Brandon Teena`nın aslında Lincoln, Nebraska`dan gelen Teena Brandon isimli bir bayan olduğunu öğrendiklerinde şok olurlar. Teena Brandon kendisini kabul etmeyen bir toplumda sıkışmış kalmış bir yabancıyken, Brandon Teena genç kızların kalplerini çalan neşeli ve büyüleyici birisidir. Polisi, kasaba halkını en fazla şaşırtan şey bir insanın nasıl olup da birbiriyle tamamen zıt iki kişiliği bir arada taşıyıp aslında olmadığı bir cinsiyetle başkalarını etkilemeyi başarmasıdır.Benzer Film Önerileri
The Boondock Saints (1999)
The Boondock Saints Posteri
Türkçe Adı : Sehrin azizleri
IMDB Puanı : 7.8
Yönetmen : Troy Duffy
Tür : Aksiyon / Polisiye / Dram / Gerilim
Ülke : Kanada / ABD
Dil : İngilizce / İspanyolca /...
Ash Wednesday (2002)
Ash Wednesday Posteri
IMDB Puanı : 5.9
Yönetmen : Edward Burns
Tür : Polisiye / Dram
Ülke : ABD
Dil : İngilizce / İspanyolca
Beavis and Butt-Head Do America (1996)
Beavis and Butt-Head Do America Posteri
IMDB Puanı : 6.6
Yönetmen : Mike Judge, Yvette Kaplan
Tür : Animasyon / Macera / Komedi / Polisiye
Ülke : ABD
Dil : İngilizce