Cevapsiz arama 2
FilmKorku / Gizem
Chakushin ari 2 posteri
Üye olsaydınız bu filmi özel listenize kaydedebilir, oy verebilir, yorum yazabilir ve harici bağlantıları görebilirdiniz. Buraya tıklayarak üye olun.
Puanlama
7G Puanı :
  • Currently 4.00/10
4.0/10 (1 oy)
IMDb : 5.4/10   

Diğer Adı :
One Missed Call 2
Süre :
Filipinler: 105 dakika
Ülke :
Japonya
Dil :
Japonca / Çince
Görüntü :
Renkli
Sınıflandırma :
R
Ses Sistemi :
Dolby Digital
Yapımcı Firma :
Chakushin Ari 2 Seisaku Iinkai, Hakuhodo DY Media Partners, Kadokawa Pictures
Çok şiddetli yağmur yağan bir Temmuz günü, Kyoko anaokulu sınıfına ders vermektedir. Kyoko, bu devamlı işinin yanısıra çocuk terapisi üzerine geceleri derslere devam etmektedir. Bu kadar yoğun olması nedeniyle fotoğrafçılığa gönül vermiş erkek arkadaşı Naoto`yu görememektedir.

Bir gün Kyoko erkek arkadaşına sürpriz yapmaya karar verir. Erkek arkadaşı Naoto`nun part-time çalıştığı Çin lokantasına uğrar. Kyoko oraya varır varmaz, cep telefonu sinir bozucu bir tonda çalar. Kyoko ve Naoto da bilmektedir ki, bu tondaki ses geçen sene korku yaratan "ölü tahmini"ni haber vermiştir. İkisi de o olayı hatırlamaktadır.

Naoto ve Kyoko’nun dünyasına, kısa bir süre içinde bu dehşet verici ölüm de girecektir ve onlar bu lânetin aslında sona ermediğini keşfedecektir.

Takoko isimli muhabir ise Mimiko Mizunuma`nın lânetinin geçen sene neden olduğu olaylar ve şimdiki aktüel vakalar arasındaki farklılıklar üzerine çalışmaktadır. Ve Takoko bu olayların en derine indiğinde, Kyoko ve Naoto ile karşılaşır.

Kyoko korkudan felç olur fakat Naoto onun ölmesine izin vermeyecektir. Kyoko, Naoto ve Takoko bir takım olup, bu gizemi bulmaya çalışırlar. Onlar korkunun derinliğini yüzeye çıkarmak ve genç bir kızın acılı lânetini ortaya çıkarmak zorundadırlar..Benzer Film Önerileri
Otoshimono (2006)
Otoshimono Posteri
IMDB Puanı : 4.8
Yönetmen : Takeshi Furusawa
Tür : Korku
Ülke : Japonya
Dil : Japonca
Tales of Terror: Haunted Apartment (2005)
Tales of Terror: Haunted Apartment Posteri
IMDB Puanı : 6.7
Yönetmen : Akio Yoshida
Tür : Korku
Ülke : Japonya
Dil : Japonca
Godzilla Against MechaGodzilla (2002)
Godzilla Against MechaGodzilla Posteri
IMDB Puanı : 6.8
Yönetmen : Masaaki Tezuka
Tür : Aksiyon / Korku / Bilim Kurgu / Gerilim
Ülke : Japonya
Dil : Japonca