Filmin Posteri Doğum tarihi : 19 Haziran 1984
Doğum yeri : New York City, New York, ABD
Ödüller : BAFTA adayı oldu

Biyografi Özeti:
Paul Franklin Dano çocukluk yıllarını ebeveynleri Gladys Pipp ve Paul Dano ile birlikte doğum yeri olan New York'ta geçirmiştir. Ailesinin Wilson Connecticut'a taşınmasıyla eğitim hayatının nerede devam edeceği belli olan Dano, Wilton High School'dan 2002 yılında mezun oldu. Çocukluk yıllarından itibaren halk tiyatrolarında yer almaya başlayan Dano, ailesinin de desteğiyle...Tam Metin için tıklayın...

Paul Franklin Dano çocukluk yıllarını ebeveynleri Gladys Pipp ve Paul Dano ile birlikte doğum yeri olan New York'ta geçirmiştir. Ailesinin Wilson Connecticut'a taşınmasıyla eğitim hayatının nerede devam edeceği belli olan Dano, Wilton High School'dan 2002 yılında mezun oldu. Çocukluk yıllarından itibaren halk tiyatrolarında yer almaya başlayan Dano, ailesinin de desteğiyle New York'ta da rol bulmaya başladı. Broadway'deki rol arayışı, 12 yaşındayken ilk kez sahneye çıktığı Inherit the Wind adlı oyunla son buldu. Bu oyunda Dano, George C. Scott ve Charles Durning ile birlikte aynı sahneyi paylaştı. 2009 yılının Nisan ayından itibaren Zoe Kazan ile ilişkisi devam etmektedir.

17 yaşındayken sinemada ilk büyük rolünü oynadı ve Howie Blitzer'i canlandırdığı bağımsız film L.I.E. ile tanınmaya başladı. 2006 yapımı Little Miss Sunshine filminde tek isteği bir jet pilotu olmak ve bu isteğini gerçekleştirene kadar da konuşmamaya ant içmiş Nietzsche hayranı Dwayne karakterini canlandırmıştır. Bu film En İyi Film dahil 4 dalda Akademi Ödülleri'ne aday gösterildi ve 2 Oscar kazandı. Paul Thomas Anderson'ın 2007 yapımı filmi There Will Be Blood'da Eli ve Paul Sunday'i canlandırdı. Film En İyi Film dahil 8 dalda Oscar'a aday olmuş, Dano ise BAFTA En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'ne aday gösterilmişti.