Filmin Posteri Doğum tarihi : 18 Nisan 1956
Doğum yeri : Biloxi, Mississippi, ABD
Ödüller : Oscar adayı oldu

Biyografi Özeti:
Eric Anthony Roberts (d: 18 Nisan 1956, Biloxi Mississippi) Oscar'a aday olmuş ABD'li Aktör. 1985'de Runaway Train filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir. Babası Walter Roberts (1933-1977) Annesi Betty Roberts (1934-) Julia Roberts ve Lisa Roberts Gillan'ın kardeşidir. 1991 doğumlu Emma Roberts isminde bir kızı vardır. Roberts Biloxi,...Tam Metin için tıklayın...

Eric Anthony Roberts (d: 18 Nisan 1956, Biloxi Mississippi) Oscar'a aday olmuş ABD'li Aktör. 1985'de Runaway Train filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

Babası Walter Roberts (1933-1977) Annesi Betty Roberts (1934-) Julia Roberts ve Lisa Roberts Gillan'ın kardeşidir. 1991 doğumlu Emma Roberts isminde bir kızı vardır.

Roberts Biloxi, Mississippi'de doğdu. Ailesi, Betty Lou (kızlık soyadı Bredemus) ve Walter Grady Roberts, bir kez aktör ve oyun yazarlarının, silahlı kuvvetler için tiyatro yapımları yaparken tanıştım, onlar daha sonra co-Atlanta Aktörler ve Atlanta Yazarlar Atölye, Ardıç Caddesi Gürcistan kapalı kurdu Midtown. Roberts 'anne ve 1971 yılında boşanma davası açtı o 1972 başlarında tamamlanmıştır. Onun küçük kardeşi, Julia Roberts (o zamanlar uzaklaşmış aldığınız ancak 2004 yılında uzlaşma kime) ve Lisa Roberts Gillan, aynı zamanda aktörlerdir. Annesi daha sonra Michael ortamda bulunan toz tanecikleri evli ve 1976 doğumlu bir kızı adlı Nancy ortamda bulunan toz tanecikleri vardı. Roberts Atlanta büyüdü ve Grady Lisesi katıldı. O güçlü özsaygı konularında genç Roberts yardımcı hocaları, Louis Olson, biri etkilenmiştir.

Aile

Eric Roberts kızı Emma Roberts, 10 Şubat 1991 tarihinde doğdu onun ardından kız arkadaşı Kelly Cunningham ile. Emma sonunda 2001 drama Blow yılında 9 yaşında oyunculuk kariyerine yapma, hem de bir oyuncu oldu. Cunningham ile Roberts 'bir ilişkinin ardından, 1992 yılında Eliza Garrett evlendi. Üvey oğlu, Keaton Simons, bir şarkıcı-söz yazarı ve üvey kızkardeşi, Morgan Simons, bir şef. 12 Ocak 2001 Açık, Roberts bir kesimi sırasında eşi Howard Stern Radio Show ziyaret "Gossip Oyunu" olarak adlandırılan National Enquirer Mike Walker ile. O ve onun kız kardeşi Julia Roberts birkaç yıldır uzaklaşmış olduğunu doğruladı. yabancılaşma kaynağı onun geçmiş uyuşturucu ve kızı Emma Roberts gözaltına duyduğu eski kız arkadaşı ona siding olmuştu. 2004 yılında, kendisinin ve kız kardeşi o ikiz doğurdu sonra o hastanede onu ziyaret ettiğinde barışık olduğunu People dergisine anlattı.

Araba kazası

1981 yılında, Roberts ona üç gün ve yüz travma, kırık köprücük kemiği ve bir yaralı eliyle komada sol bir araba kazasında görev aldı. Onun görünüşü önemli ölçüde değişmiş bir sonucu olarak kendisinin oynadığı roller türünü değiştirmek zorunda kaldım, o daha önce oynadığı "güzel çocuk" parçalar yerine "ağır" olarak görev almayı