Poster Doğum tarihi : 1 Şubat 1971
Doğum yeri : Raleigh, North Carolina, ABD
Ödüller : Altın Küre adayı oldu

Biyografi Özeti:
Tam ismi Michael Carlyle Hall olan Amerikalı aktör. 1 Şubat 1971 tarihinde ailesinin tek çocuğu olarak Kuzey Carolina'nın Raleigh şehrinde doğmuştur. En çok bilinen rolleri HBO kanalında yayınlanan Six Feet Under dizisindeki David Fisher ve Showtime kanalında yayınlanan Dexter dizisindeki Dexter Morgan rolleridir. 1 Şubat 1971 tarihinde dünyaya gelen Michael Carlyle Hall'un...Tam Metin için tıklayın...

Tam ismi Michael Carlyle Hall olan Amerikalı aktör. 1 Şubat 1971 tarihinde ailesinin tek çocuğu olarak Kuzey Carolina'nın Raleigh şehrinde doğmuştur. En çok bilinen rolleri HBO kanalında yayınlanan Six Feet Under dizisindeki David Fisher ve Showtime kanalında yayınlanan Dexter dizisindeki Dexter Morgan rolleridir.

1 Şubat 1971 tarihinde dünyaya gelen Michael Carlyle Hall'un kız kardeşi doğumundan önce vefat etmiştir. 11 yaşındayken babası kanserden vefat etmiştir. Kendisine de Hodgkin lenfoma teşhisi konulmuştur. Lakin kanserin erken teşhisi sonucu Hall, Los Angeles bölgesindeki bir klinikte tedavi görmeye başlamıştır. Sağlık durumu günden güne iyiye gitmektedir. Michael C. Hall ilköğrenimini 1989 yılında Raleigh şehrinde bulunan Ravenscroft Okulunda tamamlamıştır. Lise hayatını Indiana eyaletinin Richmond şehrindeki Earlham Kolejinde 1993 yılında tamamlamıştır. Ardından New York Üniversitesi Güzel sanatlar bölümüne girmiştir.

2002 yılında Amy Spanger isimli aktrisle dünya evine girmiş ancak evlilikleri 2006 yılında ayrılıkla sonuçlanmıştır. İki yıl sonra Dexter dizisindeki yakın rol arkadaşı Jennifer Carpenter ile evlenmiştir.

Michael C. Hall kariyerine tiyatrolarda başlamıştır. New York Shakespeare festivalinde Macbeth gizli oyunlarda rol almıştır. Ayrıca New York halk tiyatrosunda da çeşitli roller almıştır. 1999 yılında ilk kez Broadway'de rol almıştır. 2002 yılında, Six Feet Under dizisindeki rolüyle Emmy Ödülüne aday gösterilmiştir. Ayrıca yine 2002 yılında AFI Ödüllerine yılın aktörü olarak aday gösterilmiştir. Michael C. Hall 2003 yılında Chicago müzikalindeki Billy Flynn rolüyle turneye çıkmıştır. Rol aldığı sinema filmleri yalnızca Paycheck ve 2009 ylında vizyona giren Gamer adlı bilimkurgu filmleridir. 2006 yılında Dexter isimli dizide başrol oyuncusu olmuştur ve dizi hala devam etmektedir. Bu dizideki performansıyla 67.Golden Globe ödül töreninde Drama dalında "En iyi erkek oyuncu ödülü"nü kazanmıştır.