Filmin Posteri Doğum tarihi : 17 Aralık 1974
Doğum yeri : Los Angeles, California, ABD
Ödüller : Emmy adayı oldu

Biyografi Özeti:
Giovanni Ribisi (d. 17 Aralık 1974) ABD'li aktör. Yer aldığı başarılı yapımlar; Kusursuz Yabancı, Cennet, 60 Saniye, Er Ryan'ı Kurtarmak, Hayal Şarkısı, Boiler Room, subUrbia, The Gift (film), Basic (film), Bir Konuşabilse, Flight of the Phoenix, Sky Captain ve Yarının Dünyası, I Love Your Work, The Dead Girl ve Halk Düşmanları sayılabilir. Ribisi, Antonino Giovanni...Tam Metin için tıklayın...

Giovanni Ribisi (d. 17 Aralık 1974) ABD'li aktör. Yer aldığı başarılı yapımlar; Kusursuz Yabancı, Cennet, 60 Saniye, Er Ryan'ı Kurtarmak, Hayal Şarkısı, Boiler Room, subUrbia, The Gift (film), Basic (film), Bir Konuşabilse, Flight of the Phoenix, Sky Captain ve Yarının Dünyası, I Love Your Work, The Dead Girl ve Halk Düşmanları sayılabilir.

Ribisi, Antonino Giovanni Ribisi adıyla Los Angeles, Kaliforniya'da doğdu. Annesi Gay (Landrum) aktörler ve yazarlar için menejerlik yapıyordu ve babası Albert Anthony Ribisi ise bir müzisyendi. Aktris Marissa Ribisi ikiz kardeşidir, diğer kardeşi Gina Ribisi de bir seslendirme sanatçısıdır. Ribisi'nin büyükbabası Sicilyalı çiftçilerin oğullarından biriydi.

Ribisi kariyerine televizyonda çalışarak başladı. Yardımcı rollerde ve bir çok şov programında yer aldı. The New Leave It to Beaver, "Married With Children", The Wonder Years ve My Two Dads bunlardan birkaçıdır. The X-Files bölümü "D.P.O."da gösterdiği performans dikkatleri çekti. Friends dizisinde Phoebe Buffay'nın (Lisa Kudrow) kardeşi Frank Buffay Jr. karakterini başarıyla canlandırdı. Daha sonra My Name Is Earl dizisinin değişik bölümlerinde göründü ve bu dizideki başarısı aktöre 2007 yılında Emmy adaylığı getirdi.

Ribisi, Britanyalı müzik grubu Keane'nin Crystal Ball şarkısının videosunda göründü. Daha sonra Winona Ryder ve John C. Reilly ile birlikte Jon Spencer Blues Explosion'un "Talk About the Blues" videosunda göründü. Eylül 2008'de iki kez HBO'nun komedi dizisi Entourage'da rol aldı.

Ribisi, Mariah O'Brien ile 18 Mart 1997 tarihinden, 3 Kasım 2001 tarihine kadar evli kaldı; çiftin bir kızları oldu, kızı Lucia, Aralık 1997'de doğdu ve ismi konulurken Donizetti'nın operası, Lucia di Lammermoor 'dan esinlenildi.

Ribisi aktif bir Scientologisttir, ve Scientoloji Kilisesinin "Psychiatry: An Industry of Death" Müzesi'nin Kasım 2005'teki açılış galasına katılmıştır. İkiz kızkardeşi, Marissa'da Scientologisttir ve diğer bir Scientologist indie-rock müzisyeni Beck ile evlidir.