Filmin Posteri Doğum tarihi : 22 Mart 1976
Doğum yeri : New Orleans, Louisiana, ABD
Ödüller : Oscar ödülü aldı

Biyografi Özeti:
Laura Jeanne Reese Witherspoon (d. 22 Mart, 1976). Son yıllarda en fazla kazanan Amerikalı aktris. * Witherspoon'un kendini gösterdiği ilk film 1991 yılında gösterime giren The Man in the Moon'dur. Daha sonraki yıllarda televizyonlarda rol almıştır, Wildflower bu televizyon filmlerindendir. * 1996'da Witherspoon' Freeway'deki performansıyla kendini kanıtlamış yükselen...Tam Metin için tıklayın...

Laura Jeanne Reese Witherspoon (d. 22 Mart, 1976). Son yıllarda en fazla kazanan Amerikalı aktris.

* Witherspoon'un kendini gösterdiği ilk film 1991 yılında gösterime giren The Man in the Moon'dur. Daha sonraki yıllarda televizyonlarda rol almıştır, Wildflower bu televizyon filmlerindendir.
* 1996'da Witherspoon' Freeway'deki performansıyla kendini kanıtlamış yükselen bir star olarak 1998 yılında 3 önemli role imza atmıştır: Overnight Delivery, Pleasantville, and Twilight.
* Takip eden yıllarda, Witherspoon Election filmiyle ortaya çıkmış ve begenileri kazanarak Altın Küre'ye aday olmuştur.
* 2001 yılında kariyerinde dikkat çekmiş filmlerden olan Legally Blonde, 2002 de ise

Sweet Home Alabama ile büyük sükse yaratmıştır.

* 2005 de, Witherspoon dünya çapında tanınan June Carter Cash'i canlandırıdığı Sınırları Aşmak'ta sergilediği olaganüstü performansı ise ona En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülünü, Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi Altın Küre Ödülünü ve En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü'nü kazandırmıştır.

Witherspoon 1999'da Cruel Intentions'da birlikte rol aldığı Ryan Phillippe'le evlenmiştir.Ava ve Deacon adında iki çocukları olmuştur. Çift 2006'da ayrılıp 2007'nin ekim ayında ise boşandılar.