Poster yok Doğum tarihi : 27 Haziran 1987
Doğum yeri : Stevenage, Hertfordshire, İngiltere

Biyografi Özeti:
Edward Ed Westwick (d. 27 Haziran 1987, Stevenage, İngiltere) İngiliz aktör. Şu an, Gossip Girl dizisinde Chuck Bass adlı rolü canlandırmaktadır.'I am Chuck Bass' repliği ile gönüllere taht kurmuştur' Filthy Youth' adlı rock grubun solistidir. Ed Westwick, Stevenage, Hertfordshire'da dünyaya gelmiştir. Annesi Carole bir psikolog, babası Peter ise Londra Üniversitesi'nde...Tam Metin için tıklayın...

Edward Ed Westwick (d. 27 Haziran 1987, Stevenage, İngiltere) İngiliz aktör. Şu an, Gossip Girl dizisinde Chuck Bass adlı rolü canlandırmaktadır.'I am Chuck Bass' repliği ile gönüllere taht kurmuştur' Filthy Youth' adlı rock grubun solistidir.

Ed Westwick, Stevenage, Hertfordshire'da dünyaya gelmiştir. Annesi Carole bir psikolog, babası Peter ise Londra Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir. Çocukluğu Stevenage de geçmiş ve Londra'daki National Youth Theatre da eğitim görmüştür. Kariyeri bi İngiliz dizisi olan Doctors da Holden karakteri ile başlamış, daha sonra Casuality de Johnny Cullin ve After Life da Darren karakteriyle devam etmiştir.

2007 yılında The CW's kanalında gösterime giren Gossip Girl adlı dizide oynadığı Chuck Bass karakteri onu dünya çapında bir üne taşıdı. Dizinin başarısıyla, 2008 yılında People dergisinin 2008'in en seksi erkeği seçilmiştir. 2009 yılında ise En Güzel 100 listesine bütün Gossip Girl ekibiyle girmiştir. Bunların dışında 2008 ve 2009'da Teen Choice Awards da En İyi Kötü karakter ödülünü almış, 2010 yılında da GQ dergisinin En İyi Çıkış Yapan Yeteneği olarak ilan edilmiştir. Entertainment Weekly dergisi Gossip Girl'deki karakterini 2008'in En İyi Giyinenleri listesinde 1. olarak göstermiştir.

2008'de K-Swiss adlı markanın yeni yüzü olmuş ve 100 Feet adlı korku filminde rol almıştır.

2009'da Donnie Darko ve Californication dizisinin 3. sezonunda konuk oyuncu olarak ekranda görünmüştür ve vampir edebiyatına ilgi duyan bir öğrenciyi canlandırmıştır.

2011 yılında, Clint Eastwood yapımı bir film olan başrolünde Leonardo DiCaprio nun oynadığı, Amerika'nın ilk FBI başkanı John Edgar Hoover'ın hayatını konu alan J. Edgar adlı filmde rol almıştır. Aynı yıl Felicity Jones eşliğinde oynadığı Chalet Girl adlı romantik komedide rol almıştır.

Haziran 2012'de ise Philipp Plein adlı markanın yüzü olmuş, çekimler Terry Richardson tarafından yapılmıştır.