Poster Doğum tarihi : 15 Aralık 1979
Doğum yeri : San Diego, California, ABD

Biyografi Özeti:
Adam Brody (d. 15 Aralık 1979, San Diego, Kaliforniya) ABD'li sinema oyuncusu. Kaliforniya Oceanside Mira Costa Kolejini bitirdi. Kaliforniya'da 10 yıl boyunca yüzücülük ve sörfçülük yaptı. American Pie, The Ring, Mr. and Mrs. Smith gibi filmlerde küçük rollerde yer aldı. The O.C. adlı gençlik dizisinde Seth Cohen karakterini canlandırdı.Dizideki rol arkadaşı, Rachel...Tam Metin için tıklayın...

Adam Brody (d. 15 Aralık 1979, San Diego, Kaliforniya) ABD'li sinema oyuncusu.

Kaliforniya Oceanside Mira Costa Kolejini bitirdi. Kaliforniya'da 10 yıl boyunca yüzücülük ve sörfçülük yaptı. American Pie, The Ring, Mr. and Mrs. Smith gibi filmlerde küçük rollerde yer aldı. The O.C. adlı gençlik dizisinde Seth Cohen karakterini canlandırdı.Dizideki rol arkadaşı, Rachel Bilson ile birlikteydi.Brody, 1999 yılında Hollywood'da yaşamaya başladı. Bu süreç içerisinde reklamlarda ve bazı dizilerde oynadı. American People dergisi onu en seksi dördüncü erkek seçti. 1.80 boyundadır.Yay burcudur.

# Arkadaşlarıyla gezip eğlenmek ve sörf yapmak.
# Davul çalmaktan da çok hoşlanıyor. (Bir dönem "Big Japan" isimli bir grubun üyesiydi.)
# Indie rock ve jazz'dan hoşlanıyor.
# Tam bir çizgiroman tutkunu.
# Senaryo yazmak ve yönetmen koltuğuna oturmak en büyük hayali.

Oyunculuk kariyerine reklam filmleri ve pembe dizilerdeki rollerle başladı. Genç Barry Williams'ı canlandırdığı "Growing Up Brady" ile ilk çıkışını yaptı. "The O.C" ile patladı.

Kendi ağzından: "Bir reklam filminde oynamıştım. Akne tedavisi yapan bir ürünün tanıtımıydı. O zamanlar yüzümde sivilceler vardı. İlk önce yüzümün sivilceli doğal halini çektiler. Çekimler bittikten sonra makyözler bana, "ne kadar çok sivilcen var senin" dediler. Yıkıldım, hatta gidip anneme sarıldığımı hatırlıyorum."

"İyi bir espri dilden dile dolaşır.Ama komik olmak için kendine güven gerekir ."