Filmin Posteri Doğum tarihi : 9 Şubat 1945
Doğum yeri : Los Angeles, California, ABD
Ödüller : Altın Küre ödülü aldı

Biyografi Özeti:
Mia Farrow, 9 Şubat 1945 doğumlu ve Altın küre ödüllü ABDli sinema oyuncusu. Asıl adı Maria de Lourdes Villiers-Farrow olan oyuncu, Roman Polanski yönetmenliğindeki Rosemary'nin Bebeği filmi ile Umut vadeden yeni kadın oyuncu dalında kazandığı Altın Küre ödülünün ardından, The Purple Rose of Cario, Hannah and Her Sisters, Radyo Days, Husbands and Wives gibi Woody Allen...Tam Metin için tıklayın...

Mia Farrow, 9 Şubat 1945 doğumlu ve Altın küre ödüllü ABDli sinema oyuncusu.

Asıl adı Maria de Lourdes Villiers-Farrow olan oyuncu, Roman Polanski yönetmenliğindeki Rosemary'nin Bebeği filmi ile Umut vadeden yeni kadın oyuncu dalında kazandığı Altın Küre ödülünün ardından, The Purple Rose of Cario, Hannah and Her Sisters, Radyo Days, Husbands and Wives gibi Woody Allen yapımlarındaki rolleri ile ününü pekiştirmiştir.

Mia Farrow insan hakları ile ilgili uluslararası organizasyonlarda yer almış, bir süreliğine Unicef'in iyi niet elçilini yapmıştır. www.miafarrow.org adlı sayfasında, fotoğrafları ve yazıları ile Darfur, Çad ve diğer bazı Orta Afrika ülkeleri ile ilgili faaliyetler hakkında insanları bilgilendirmekte ve bu sorunlu bölgelere yardım konusunda rehberlik yapmaya çalışmaktadır. Bu çalışmaları nedeniyle 2008 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili insanlarından biri seçilmiştir.

İrlanda'nın ilk film yıldızı sayılan ünlü aktrist Maureen O'Sullivan ile Avustralyalı film yönetmeni John Farrow' un kızı olan Mia Farrow, aynı zamanda mutlak kulak sahibidir.