Poster yok Doğum tarihi : 24 Haziran 1980
Doğum yeri : Los Angeles, California, ABD

Biyografi Özeti:
Kelly Los Angeles, Kaliforniya'da dünyaya geldi. Aerosmith eski gitaristi Rick Dufay'ın tek çocuğudur. Kelly, bir keresinde çocukluğunun "epey sıkıntılı" geçtiğini ve annesi ile kendisini terk ettiği için Dufay'a kırgın olduğunu söylemiştir. Ancak, on yedi yaşına geldiğinde barışmak için Dufay'ı New Mexico'ya çağırmıştır. Kelly, İrlandalı ve Fransız...Tam Metin için tıklayın...

Kelly Los Angeles, Kaliforniya'da dünyaya geldi. Aerosmith eski gitaristi Rick Dufay'ın tek çocuğudur. Kelly, bir keresinde çocukluğunun "epey sıkıntılı" geçtiğini ve annesi ile kendisini terk ettiği için Dufay'a kırgın olduğunu söylemiştir. Ancak, on yedi yaşına geldiğinde barışmak için Dufay'ı New Mexico'ya çağırmıştır. Kelly, İrlandalı ve Fransız kökenlidir.

Liseden mezun olduktan sonra Los Angeles'a dönen ve cerrahi teknikerlik eğitimine devam eden Kelly, bu arada hobi olarak oyunculuğa başladı. İlk oyunculuk eğitiminden sonra bu işe "bağlanır" ve oyunculuk kariyerinin peşinden gider. State's Evidence gibi çeşitli filmler ve What I Like About You gibi dizilerde küçük roller oynadı.

Friday Night Lights dizisine Lyla Garrity karakteriyle katıldı. Rolüne hazırlanırken Pflugerville Lisesi'nin amigo takımıyla birlikte çalıştı. Kelly, Friday Night Lights'taki oyunculuğuyla övgüler aldı.

Jamie Foxx ile birlikte The Kingdom filminde birlikte kamera karşısına geçti. Filmi Friday Night Lights'ın yaratıcısı ve yönetmeni Peter Berg yönetti. Kelly 2009'da CW'nin Body Politic dizisinde başrol oynadı.

Stand Up 2 Cancer'ın meme kanserine karşı kampanyasında Sergio Alvarez, Jaime King, Emily Deschanel ve Katharine McPhee ile birlikte FunnyorDie.com'un bir videosunda rol aldı.

Minka Kelly CBS'in komedi dizisi True Love'da Kate rolü için seçildi, ancak rolü daha sonra Sarah Chalke aldı. Kelly, dizide sinema oyuncusu Richard Ney'in torununu canlandıracak.

Kelly, 2003'te Alex Galvin ve 2005'te Dylan Brazil ile çıktı ve Chris Evans ile bir süre ilişkisi oldu. Eylül 2007'den Ocak 2008'e dek müzisyen John Mayer ile çıktı.

Kelly'nin Derek Jeter ile çıkmaya başladığı ve daha sonra da ikilinin nişanlandığı yönünde haberler yayınlanmaya başladı. Her iki taraf da konuyla ilgili konuşmadı.