Filmin Posteri Doğum tarihi : 31 Temmuz 1962
Doğum yeri : Orlando, Florida, ABD

Biyografi Özeti:
Wesley Snipes (d. 31 Temmuz 1962) Orlando, Florida, doğumlu gerçek ismi Wesley Trent Snipes olan özellikle aksiyon filmleriyle bilinen bir aktör. Ayrıca yapımcı olan ve Dövüş sanatlarıyla ilgilenen Snipes, ilk New Jack City filmiyle meşhurlaşdı. Blade, The Fan, Demolition Man, Passanger 57 ve Savaş Sanatları filmiyle dahada ünlendi fakat bu aralar video piyasası için filmler...Tam Metin için tıklayın...

Wesley Snipes (d. 31 Temmuz 1962) Orlando, Florida, doğumlu gerçek ismi Wesley Trent Snipes olan özellikle aksiyon filmleriyle bilinen bir aktör. Ayrıca yapımcı olan ve Dövüş sanatlarıyla ilgilenen Snipes, ilk New Jack City filmiyle meşhurlaşdı. Blade, The Fan, Demolition Man, Passanger 57 ve Savaş Sanatları filmiyle dahada ünlendi fakat bu aralar video piyasası için filmler yapmaktadır. 2009'da Gallowwalker ile beyazperdeye dönecektir.


Michael Jackson`un Bad (1987) müzik video klibindede oynuyor.Fakat sadece 16 dakikalık versiyonda.
Boyu 1.78 m
Beşinci derece siyah kuşak.
Brazilya dövuş sanatı Caphoeira'yla ilgileniyor.
Passanger 57 (1992) onun için büyük bir aksiyon filmiydi, filmde uçakda savaş sanatı kitabını okuyordu. 2000'de aynı isimden film çekti.
Kaliforniya'da yaşıyor.
Canlandırdığı karakterlerin bazılarının ismi J ile başlıyor: John (Passanger 57 ve Money Train), James (The Contractor ve Waiting To Exhale), Jimmy (Boiling Point), Jason (Chaos), Joe (Liberty Stands Still), Jack (7 Seconds).
Bir ara Halle Berry ile çıkmışdı, fakat ayrılmalarında yaptıkları bir kavgada Snipesin bir tokadıyla Berrynin bir kulağı sağır olmuş.
Çoğu zaman Marcus Salgado ile çalışır.
Woody Harrelson ile 4 filmi var: Wildcats, Play it to the Bone, Money Train ve White Men Can't Jump
1991 yılında People dergisi tarafından dünyanın en güzel 50 insanından biri seçildi.
Levis 501 reklamında oynuyor (1986).
2000 yılında Samuel L. Jackson'ın oynadığı "Shaft"ta kendisine başrolü vermeyen yönetmen John Singleton hakkında basında birçok tepkili açıklamaları çıktı ve eğer filmde kendisi oynayasaydı elde ettiği 60 milyon dolarlık toplam hasılatı ikiye katlayacağını iddia etti. (Jackson ile hiçbir problemi olmadığını, en sevdiği oyunculardan biri olduğunu her fırsatta söylüyor.) [1]
John Henrik Clarke: A Great and Mighty Walk (1996) filminde sesi var.
Blade serisinde aynı zamanda dövüş koreografı olarak çalışmakta.
Snipes Kung Fu,Jui Jitsu, Karete ve Capoeira gibi dövüş sanatlarıyla ilgileniyor.
Kısa bir süre hrıstıyanlıktan müslümanlığa geçmişdir, 1992 yılına kadar.[2]
Murder at 1600 filminde Harlan Regins rolünü Bruce Willisin geri çevirmesinden dolayı aldı.
1993 yılında Demolition Man (1993) yılında Simon Phoenix rolünü 3 kişiden sonra aldı (Van Damme,Chan,Seagal).
İki askeri filmi vardır ve her ikisinde karakterinin ismi geçmemektedir.
Hotel Rwanda filmindeki Paul rolünü geri çevirdi. Filmdeki Don Cheadle rol ile Oscar adaylığına layık gösterildi.
Blade filminde yapımcıların isteği Laurence Fishburnenin Bladeyi oynamasıydı fakat rol için aynı zamanda LL Cool J ve Denzel Washingtonda düşünüldü fakat en sonda rolü Snipes aldı.