Filmin Posteri Doğum tarihi : 10 Kasım 1977
Doğum yeri : Atlanta, Gürcistan, ABD

Biyografi Özeti:
Brittany Anne Murphy (doğum Atlanta, Georgia 10 Kasım 1977 - Los Angeles 20 Aralık 2009 ABD'li aktris ve seslendirme sanatçısı. Just Married, Clueless, Girl, Interrupted, 8 Mile, Sin City, Little Black Book, The Dead Girl ve Happy Feet ve Uptown Girls gibi Hollywood filmlerinde rol almıştır. Otopsi raporuna göre geçirmekte olduğu zatüreyi iyileştirmek için birden fazla yasal ilacı...Tam Metin için tıklayın...

Brittany Anne Murphy (doğum Atlanta, Georgia 10 Kasım 1977 - Los Angeles 20 Aralık 2009 ABD'li aktris ve seslendirme sanatçısı. Just Married, Clueless, Girl, Interrupted, 8 Mile, Sin City, Little Black Book, The Dead Girl ve Happy Feet ve Uptown Girls gibi Hollywood filmlerinde rol almıştır. Otopsi raporuna göre geçirmekte olduğu zatüreyi iyileştirmek için birden fazla yasal ilacı karıştırdığı için kalp yetmezliğinden ölmüştür. Amerika Los Angelesta ünlülerin yattığı Forest Lawn mezarlığında toprağa verilmiştir.

Amerikalı sinema oyuncusu ve şarkıcı Brittany Murphy; 8 Mile, Don't Say A Word, Clueless ve Girl Interrupted filmleriyle adını duyurmuştu.