Filmin Posteri Doğum tarihi : 15 Haziran 1973
Doğum yeri : Albuquerque, New Meksika, ABD
Ödüller : Altın Küre adayı oldu

Biyografi Özeti:
Neil Patrick Harris (d. 15 Haziran 1973, Albuquerque, New Mexico), Emmy ve Altın Küre adayı olmuş ABD'li sinema ve dizi oyuncusu. Canlandırdığı önemli karakterler arasında Doogie Howser, M.D., Starship Troopers'da Albay Carl Jenkins ve How I Met Your Mother dizisindeki kadın avcısı Barney Stinson yer alır. Harris Kasım 2006 yılında gey olduğunu açıkladıktan hemen sonra...Tam Metin için tıklayın...

Neil Patrick Harris (d. 15 Haziran 1973, Albuquerque, New Mexico), Emmy ve Altın Küre adayı olmuş ABD'li sinema ve dizi oyuncusu. Canlandırdığı önemli karakterler arasında Doogie Howser, M.D., Starship Troopers'da Albay Carl Jenkins ve How I Met Your Mother dizisindeki kadın avcısı Barney Stinson yer alır.

Harris Kasım 2006 yılında gey olduğunu açıkladıktan hemen sonra Eylül 2007'de partneri David Burtka ile Emmy Ödülleri'ne katılmıştır. 2004 yılından beri süren ilişkilerini, 2011 yılında taşıyıcı bir anneden evlat edindikleri ikiz bebekleriyle süslemişlerdir. Bebekleri Gideon Scott ve Harper Grace Ekim 2010'da dünyaya gelmiştir.

Harris, canlandırdığı karakteri Barney Stinson gibi bir sihirbazlık hayranıdır.