Filmin Posteri Doğum tarihi : 10 Aralık 1960
Doğum yeri : Belfast, Northern İrlanda, İngiltere
Ödüller : Oscar adayı oldu

Biyografi Özeti:
"Kenneth" Charles Branagh (d. 10 Aralık 1960 Belfast, İrlanda), yönetmen ve oyuncu. 23 yaşında, Royal Shakespeare Company'ye katılmıştır. Burada William Shakespeare'in V. Henry ve Romeo ve Juliet oyunlarında başrolleri almıştır. 29 yaşında V. Henry filmini yönetip başrolünde o zamanki eşi Emma Thompson ile birlikte oynadı. Film Branagh'a En İyi Aktör ve Yönetmen dalında...Tam Metin için tıklayın...

"Kenneth" Charles Branagh (d. 10 Aralık 1960 Belfast, İrlanda), yönetmen ve oyuncu. 23 yaşında, Royal Shakespeare Company'ye katılmıştır. Burada William Shakespeare'in V. Henry ve Romeo ve Juliet oyunlarında başrolleri almıştır. 29 yaşında V. Henry filmini yönetip başrolünde o zamanki eşi Emma Thompson ile birlikte oynadı. Film Branagh'a En İyi Aktör ve Yönetmen dalında Oscar adaylıkları getirdi.

1993'te yine Shakespeare'in Yok Yere Yaygara/Kuru Gürültü (Much Ado About Nothing) adlı eserini sinemalaştırdı. Denzel Washington, Keanu Reeves gibi birçok Hollywood yıldızı filmde yer aldı.

30 yaşında otobiyografisini yayımladı ve 34 yaşında Mary Shelley'den Frankenstein adlı filmi çekti ve oynadı. Bu filmde Frankenstein'ı Robert de Niro canlandırdı.

1995'te Branagh ve Thompson boşandılar.Kenneth Branagh Helena Bonham Carter ile bir ilişkiye başladı.

1996'da Hamlet'i yönetti ve başrolünde oynadı.

Son olarak Harry Potter kitap serisinin sinemaya uyarlanmasından sonra Harry Potter Ve Sırlar Odası'nda Hogwarts Profasörlerinden Gilderoy Lockhart'ı canlandırmıştır.