Poster Doğum tarihi : 30 Kasım 1943
Doğum yeri : Ottawa, Illinois, ABD
Ödüller : Oscar adayı oldu

Biyografi Özeti:
Babası bir petrol şirketinde çalışan Malick'in çocukluğu Teksas'ta geçti. Bu nedenle filmlerinde güney yaşam tarzı ve doğa baskın unsurlar oldu. Harvard Felsefe bölümünden yüksek dereceyle mezun olan Malick, bir yandan da AIF'de (American Film Institute) sinema dersleri aldı ve sinemaya ilk adımını senarist olarak attı. İlk uzun metraj filmi Badlands her ne kadar gişede...Tam Metin için tıklayın...

Babası bir petrol şirketinde çalışan Malick'in çocukluğu Teksas'ta geçti. Bu nedenle filmlerinde güney yaşam tarzı ve doğa baskın unsurlar oldu.
Harvard Felsefe bölümünden yüksek dereceyle mezun olan Malick, bir yandan da AIF'de (American Film Institute) sinema dersleri aldı ve sinemaya ilk adımını senarist olarak attı.
İlk uzun metraj filmi Badlands her ne kadar gişede başarılı olamasa da, sanatsal açıdan bütün eleştrimenlerin dikkatini çekti ve en iyi ilk çıkış filmlerinden biri sayıldı.
Days of Heaven filminde çalışmak üzere Al Pacino ve John Travolta'ya teklifte bulundu, ancak başrol için bu oyunculardan "hayır" cevabını aldı. Bunun üzerine daha tek bir filmde başrol oynamış olan Richard Gere'e gitti. Rolü kabul eden Gere kariyerine başlamış oldu ve kendi oyunculuk yaşantısındaki en iyi performanslardan birini çıkardı.
Days of Heaven'ı gören yapım şirketi Malick'e yeni filmi için kayıtsız şartsız bir fon ayırdı. Ancak evrenin başlangıcını konu edinecek bu film bir süre sonra yapımcıların gözünü korkuttu ve Malick'in sinemaya 20 yıl ara vermesine neden oldu.
Paris'e taşınan Malick felsefe dersleri verdi.
Yıllar sonra Hollywood'a geri dönen Malick'e Fox yapım şirketi sınırsız özgürlük ile birlikte 50 milyon dolarlık bir bütçe verdi. Sonuçta 1998 tarihli The Thin Red Line ortaya çıktı.
Malick ile bu filmde çalışmak isteyen Johnny Depp, onunla çıktıkları bir yemekte "peçeteye sözleşme taslağını yazıp imzalamak"tan bahsetti. Clooney Malick filminde yer almak için kamerasını bile taşıyacağını söyledi. Sonuçta muradına eren Clooney oldu.
Filmografisinde az film olmasına rağmen, Hollywood'un en yaratıcı ve en özgün yönetmenlerinden biri sayılıyor.
Şimdiye kadar hiçbir yerde röportajı yayınlanmayan ve buna izin vermeyen Malick yaşayan en gizemli yönetmenlerden biri.