Filmin Posteri Doğum tarihi : 18 Nisan 1971
Doğum yeri : Bathgate, Batı Lothian, Scotland, İngiltere

Biyografi Özeti:
David Tennant (doğum David John McDonald; 18 Nisan 1971) İskoç aktördür. TV dizileri Doctor Who daki (10.) Doktor rolü ve Casanova 'daki Casanova rolü ile tanınır. Harry Potter ve Ateş Kadehi filmindeki canlandırdığı Barty Crouch Jr. karakteri ile de tanınır. BBC Kanalında verilen, İngiliz bilim-kurgu(sci-fi) dizisi; Doctor Whoda, 3 sezon oynamıştır. Doctor Who 'ya 1....Tam Metin için tıklayın...

David Tennant (doğum David John McDonald; 18 Nisan 1971) İskoç aktördür. TV dizileri Doctor Who daki (10.) Doktor rolü ve Casanova 'daki Casanova rolü ile tanınır. Harry Potter ve Ateş Kadehi filmindeki canlandırdığı Barty Crouch Jr. karakteri ile de tanınır.

BBC Kanalında verilen, İngiliz bilim-kurgu(sci-fi) dizisi; Doctor Whoda, 3 sezon oynamıştır. Doctor Who 'ya 1. Sezonun sonunda diziye yepyeni bir doktor olarak çıkmıştır.En iyi Doktor'lardan biri olarak görülmektedir.


Harry Potter filminde Barty Crouch Jr. karakterini canlandırmıştır. Barty Crouch Junior , Bartemius Crouch 'un oğludur ve bir ölüm yiyendir.

David Tennant diziye 4.sezonda konuk olan (kızı olarak) oyuncu Georgia Moffett ile 30 Aralık 2011 de evlenmiştir. Şu an Georgia Moffett'dan Olive adlı bir kızı vardır.