İlgili Yorumlar

Az önce 7'nci sezonu tamamladım. Öncelikle, "korku manyağı" olduğum için biraz korku eşiğim yüksek olabilir; bu yüzden mi yoksa yorumlarda başka arkadaşlarında belirttiği üzere klişelere takılıp kaldıkları için mi bilemiyorum bana hiç de korkutucu gelmedi. Türü daha çok gerilim (bazı sezonlar için "fantastik") olabilir. Şu ayırım yapılmalı; Amerikalılar son zamanlarda "slasher" ya da "gore" denilen bol kanlı film ve dizilere merak salmış durumda. Bu da yapımcılara bol kesmeli biçmeli, organ parçalamalı, lafın özü bol kanlı film ve diziye doğru itiyor. Ben bu tür filmleri "korku" janrında görmüyorum. Daha çok "gerilim" janrında kabul edilebilir. Bazı sahnelerde gerildiğimi itiraf etmeliyim; ancak neredeyse hiçbir sahnede korkmadım. Korku filmi dediğin öyle bir şey olmalı ki; neredeyse her göz kapattığında aklına o sahne(ler) gelmeli, rüyalarına girmeli, hatta insan tuvalete gitmeye dahi korkmalı. Nerede şimdi böyle filmler, çok az kaldı maalesef.
Bir de birinci sezondan itibaren, aynı "cast"ın tekrar tekrar diğer sezonlarda farklı rollerde karşıma çıkmasını yadırgadım doğrusu, 10~13 bölüm izleyip birine alışıyorsunuz, o da bir sonraki sezonda (hatta peşpeşe izliyorsanız müteakip bölümde) karşınıza farklı bir karakter olarak çıkıyor. Tarz yapmış olabilirler ama ben hiç sevmedim.
Adı American Horror Story (Amerikan Korku Hikayesi) olsa da, ben su katılmamış korku fanatiği olsam da maalesef korkunç bulmadım ve notum da: 6/10
#1 - ssniper - 13/06/2018 - 01:32
:) :( :worship: :D :up: :good: :clap: :preved: :fool: :yahoo: :-P :fl: :oleyo: :yedincigemi: :tdown: