İlgili Yorumlar

Sezon 1:
Diziye adını vermiş olan "Sunny Family Cult"ı çevirirken ikilemde kaldım. "Sunny"nin özel isim olduğuna dair (Soyadı, Mevki ismi,vb.) bir emare bulamadığım için olduğu gibi bırakamadım. "Sunny"nin Türkçe anlamları arasında geçen: "Güneşli, Neşeli, Aydınlık, Parlak" kelimelerini tek tek düşündüğümde "Neşeli Aile" çevirisi daha uygun gibi geldi. Ayrıca, tarikatın sembolü olarak çizilen simgenin de, adeta "gülen adama" benzemesi de kararımı pekiştirdi. Bununla birlikte, ileriki bölümlerde özel isim olduğuna dair bir ayrıntı geçerse, "Sunny Tarikatı" olarak değiştirilecektir. Eğer hatalı değerlendirdiysem, şimdiden affınıza sığınıyorum.

"Doğruluk mu Cesaret mi?" Oyunu: Size sorulacak zor bir soruda doğruluğu seçip bilinmeyen yanlarınızı açıklayıp itiraf etmeyi mi seçersiniz yoksa cesareti seçip zor bir görevi yerine getirmeyi mi? Ortada çevrilen bir şise, çubuk yada herhangi bir şeyin ucu kime denk gelirse; gözler onun üzerine dikilir ve “malum sorular” sorulmaya başlar. Öncelikle "Doğruluk mu Cesaret mi?" denir ve kişi tercihine göre cevap verir ve o tercih doğrultusunda soru sorulur ya da bir şey yapması istenir.

Sezon 2:
Sekonder boğulma (Gecikmiş Boğulma veya Postimmersiyon Sendromu): Ölüm sıklıkla batmadan 24 saat sonra, batmaya bağlı komplikasyonlardan (pulmoner hasar, sepsis, böbrek yetmezliği, vs) olmaktadır.

Caravaggio: Michelangelo Merisi da Caravaggio (d. 29 Eylül 1571, Milano –ö. 18 Temmuz 1610), İtalyan ressamdır. Roma, Napoli, Malta ve Sicilya'da çalışmıştır. Barok sanat akımının ilk büyük sanatçısıdır.Caravaggio, ismini doğduğu kasabadan almıştır. "Michelangelo Merisi Caravaggio" gerçek ismidir.

Detaylı bilgi için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Caravaggio
#1 - ssniper - 12/05/2018 - 19:26       Filme verdiğim puan: 8/10
:) :( :worship: :D :up: :good: :clap: :preved: :fool: :yahoo: :-P :fl: :oleyo: :yedincigemi: :tdown: