Elijah Wood "Hobbit" Filminde Yer Alacak

Yüzüklerin Efendisi serisinde Frodo Baggins karakterini canlandıran Elijah Wood, Peter Jackson'ın yönetmenliğini yapacağı ve iki filmden oluşacak olan "Hobbit" serisinde aynı rolle bir kez daha izleyici karşısına çıkacak. J.R.R. Tolkien'ın kitabında yer almayan Frodo karakterinin dönüşü şu şekilde olacak: Bilbo Baggins'in maceralarının yer aldığı ve söz konusu kısmın bizzat Bilbo Baggins tarafından kaleme alındığı kitap Frodo tarafından devam ettirilmiş ve Yüzüklerin Efendisi'nin sonunda tamamlaması için Samwise 'Sam' Gamgee'ye teslim edilmişti. Frodo karakteri her iki "Hobbit" filminin hem başında hem de sonunda Bilbo Baggins'in perdeye yansıyan hikâyesini okurken görünecek. Bu sahnelerin en başından beri Peter Jackson ve ekibince yazılan senaryoda yer aldığı ve ayrıca Sam, Merry, Pippin karakterlerinin muhtemel dönüşü için de açık kapı bırakıldığı belirtiliyor.

Kasım 2012'de vizyona girmesi planlanan "The Hobbit"in başrollerinde Martin Freeman, Cate Blanchett, Ron Perlman, Hugo Weaving, Ian McKellen ve Andy Serkis gibi isimler yer alıyor.

Yazar: sson      09 Ocak 2011, Pazar


Hobbit'in Yönetmenliğini Peter Jackson Yapacak

İki film halinde çekilmesi planlanan ve yapım çalışmalarına Şubat 2011'de başlanacak olan Hobbit'i Peter Jackson'ın yöneteceği açıklandı. Yapımcı ve senarist olarak zaten projenin içinde olan Jackson aylar öncesinden Yeni Zelanda'daki setin kurulumunu başlatmıştı.

Hobbit serisinin film başına yaklaşık 500 milyon dolarla gelmiş geçmiş en pahalı sinema yapımı olacağı tahmin ediliyor. Yapım çalışmaları henüz başlamamasına rağmen 30 milyon dolar harcandı bile. Serinin ilk filminin 19 Aralık 2012'de vizyona girmesi planlanıyor.

Yazar: sson      16 Ekim 2010, Cumartesi


Hobbit'in Oyuncu Kadrosundan Üç İsim Kesinleşti

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde yer alan üç oyuncu, iki filmlik Hobbit serisi için Orta Dünya'ya yeniden dönmeye hazırlanıyor. Yönetmen Guillermo del Toro ile yapılan röportaja göre Ian McKellen, Andy Serkis ve Hugo Weaving'in yeni seride yer alması kesinleşti. Üç oyuncu da Yüzüklerin Efendisi'nde canlandırdıkları Gandalf, Gollum ve Elrond rollerine yeniden hayat verecek. Bilbo Baggins karakterine ait rol taksiminin de birkaç gün içinde sonuca kavuşması bekleniyor.

Yazar: sson      14 Haziran 2009, Pazar


Peter Jackson ve Guillermo del Toro "Hobbit" Hakkında Konuştu

Röportaja göre iki film halinde düşünülen, 2011 ve 2012 yıllarında gösterime girmesi planlanan Hobbit serisi Yüzük Kardeşliği'ne uzanan 60 yıllık boşluğu doldurucu nitelikte olmayacak.

Yazar: sson      19 Haziran 2009, Cuma