Inception Rekorla Başladı

Christopher Nolan’ın yeni filmi Inception (Başlangıç) Kuzey Amerika’nın en çok izlenenler listesine ilk sıradan giriş yaptı. Film ilk hafta sonunda 60.4 milyon dolarlık gişe hâsılatı gerçekleştirdi.

Bu, Leonardo Di Caprio’nun en iyi açılış hafta sonuydu. Di Caprio’nun bundan önceki rekoru Şubat ayında 41.1 milyon dolarla Shutter Island’dı. Inception şimdiden Oscar adayı olarak görülüyor.

Filmde Leonardo Di Caprio insanların rüyalarına gizlice giren bir çetenin liderini oynuyor.

Warner Bros dağıtımının başındaki Dan Fellman: “Yaz için yapılan bütün filmlerin yazın şimdiye kadarki kısmını yürütmelerine izin verdik. Artık yazın geri kalanı bizim bu orijinal filmimizin elinde.”

Leonardo Di Caprio ise filmin defalarca işlenen düşünceleri anlatan yaz filmleri gibi olmadığını, orijinal bir yapım olduğunu söyledi ve ekledi: “Böyle filmlerin gelip de diğer filmlere, biraz da kumar oynayarak, meydan okuduğunu görmek güzel. Ayrıca bu film diğerlerinin seyirci potansiyelini de hafife almıyor, onlara meydan okuyor.”

Kaynak: ntvmsnbc


Yazar: sson      26 Temmuz 2010, Pazartesi


Inception'da Kadro Genişliyor

Yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yapacağı ve başrolünde Leonardo DiCaprio'nun yer alacağı " Inception" adlı filmin kadrosuna Marion Cotillard, Cillian Murphy ve Ellen Page de katıldı.

“Zihnin mimarisinde geçen güncel bir bilimkurgu filmi” olarak tanımlanan filmle ilgili detaylar şu aşamada henüz açıklanmış değil.

Son katılımlarla birlikte bilimkurgu türündeki filmin oyuncu kadrosu çok ilgi çekici bir hale geldi.

Christopher Nolan filmleri için tıklayın.

Yazar: Harvey Dent      19 Haziran 2009, Cuma


Inception Geliyor!
Christopher Nolan'ın heyecanla 3.sü beklenen Batman serisine devam edip etmeyeceği henüz kesinleşmedi ancak yönetmen, WB çatısı altında çalışmaya devam edecek. Nolan'ın yeni projesi "Inception" adlı bilimkurgu filmi olacak. 'Zihnin mimarisinde geçen çağdaş bir bilimkurgu' olarak tanımlanan filmin senaryosunu yine Nolan kaleme alacak. Filmin çekimlerine bu yaz başlanması ve önümüzdeki sene de vizyona girmesi bekleniyor.
Yazar: BuRnOut      19 Haziran 2009, Cuma