Yeni "Spartacus" Belli Oldu

Avustralyalı oyuncu Liam McIntyre, Starz kanalının popüler dizisi "Spartacus: Blood and Sand"in 2. sezonunda Spartacus karakterine hayat verecek. Andy Whitfield'ın kanser tedavisi dolayısıyla diziden ayrılmasıyla Starz kanalının yöneticileri diziyi iptal etmek ve yeni bir başrol oyuncusuyla devam etmek arasında gidip geliyordu; nihayetinde Andy Whitfield'ın da onayıyla diziye yeni bir başrol oyuncusuyla devam etme kararı alındı ve o zamandan bu yana da "Spartacus" rolü için seçilen ve deneme çekimlerine alınan adaylar arasından Liam McIntyre birinciliği elde etti.
21 Ocak'ta başlayacak olan 6 bölümlük "Spartacus: Gods of the Arena" 2012'nin ilk çeyreğinde yayınlanması planlanan 2. sezona kadar izleyicinin hikâyeden soğumasının önüne geçecek.

Yazar: sson      18 Ocak 2011, Salı


"Spartacus"ün Yıldızı Andy Whitfield'ın Kanseri Nüksetti

Starz kanalında yayınlanan "Spartacus: Blood and Sand"in başrol oyuncusu Andy Whitfield'a nükseten lenf kanseri dolayısıyla doktorları tarafından tedaviye acilen geri dönmesi tavsiye edildi. Bunun bir sonucu olarak Whitfield, Eylül 2011'de yayına girmesi planlanan dizinin ikinci sezonunda yer alamayacak. Dizinin geleceğiyle ilgili olarak henüz herhangi bir karara varılmasa da dizide yaşananların öncesine gidecek olan "Spartacus: Gods of the Arena" 2011'in Ocak ayında yayınlanmaya başlayacak.

Yazar: sson      18 Eylül 2010, Cumartesi


Spartacus 2. Sezonun Ne Zaman Başlayacağı Belirsiz
16 Nisan'da birinci sezon finali yayınlanan "Spartacus: Blood and Sand"in yeni sezon çalışmalarının ne zaman başlayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Dizinin başrol oyuncusu Andy Whitfield'e konan lenfoma teşhisi dolayısıyla yeni sezonun yapım çalışmaları ileri bir tarihe ertelendi. Dizinin senaristlerinden Maurissa Tancharoe ikinci sezonun askıda olduğunu belirtmekle birlikte herhangi bir iptal durumunun söz konusu olmadığını yineledi.

Öte yandan arayı soğutmamak adına Starz kanalının Spartacus'ün önceki dönemlerini anlatan bir seri üzerinde çalıştığı açıklandı. Whitfield'in yerine daha genç bir oyuncunun seçilerek yeni sezon başlayıncaya kadar izleyici ilgisinin canlı tutulması planlanıyor. Lucy Lawless ve John Hannah gibi yardımcı oyuncuların söz konusu seride yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.


Yazar: sson      18 Nisan 2010, Pazar